24 04 2010

Elif Şafaktan ''AŞK''

 Açıkçası çok popüler kitapları okumayı sevmiyorum. Etraftan okadar çok yorum duyuyorum ki kitabın içine tarafsız olarak girmek nerdeyse imkansız oluyor. Ben de çok merak ettiğim halde acelle etmemiştim okumak için taki ziyarete gelen kardeşimin elinde görene kadar. Gün bugün deyip karıştırmaya başladım.

  Elime alıp birkaç sayfa okuyunca kitap kendiliğinden devam etti. Gerçekten hiç sıkılmadan bir solukta okuyuverdim.  Kitap konu açısından şanslı çünkü esas hikaye zaten çok güçlü fakat yazarın hikayesi , yorumları ve dili çok iyi. Bunu küçük bir kamuoyu araştırması olarakta yazabilirim çünkü bizim evde kitabı okumak için sıra bekliyorsanız hikaye farklı kesimlerden birçok kişinin dikkatini çekmiş demektir. Ayrıca kitabı okurken maddesel telaşlardan uzaklaşıp maneviyatı sorgulamak insana iyi geliyor doğrusu.

Ayrıca bu yorumları yazarken tabi bir okuyucu olarak şahsi fikirlerimi yazıyorum. Neticede bu alanda uzman deyilim bu nedenle  sürçü lisan ettiysem affola diyor yazarın ellerine sağlık diyorum.

12
0
0
Yorum Yaz