17 04 2009

BONCUKLU PATİK YAPILIŞI
Bu  patiğe 2 ilmekle başlıyoruz. Örgünün iki tarafıda  haroşo arka taraftan sıranın başında ve sonunda birer ilmek arttırıyoruz. 8 ilmek olunca toplam 30 sıra olana kadar örüyoruz. Bu sırada daha önceden ipe geçirdiğimiz boncukları örgünün düzünde bir ilmek atlıyarak koyuyoruz. arkada boncuksuz ve arttırarak örüyoruz. 34ilmek olunca  örgünün arkasında toplam 60 ilmeğe çıkıyoruz. Bundan sonra  2düz 2 ters lastik örüyoruz .60 sıra yada 17 cm olunca aynı işlemlerin tersini yapıyoruz. 60 tan 34 ilmeğe düşüyoruz ve yine her sırada 2'şer                                   ilmek azaltarak  8ilmeğe düşüyoruz.Aynı uzunlukta örerek en uç kısma ilik yaparak yine 2 ilmeğe düşüp bitiriyoruz. Ön kısmındaki çiçek için 5 boncuktan halka yapıp her araya batacak şekilde 5 delik yapıp bu deliklere 3 'er  veya dörder dolgu ile  çiçek yapıyoruz.(Çiçek önce sadece batıyoruz;sırayla 2 'li 3'lüyine 2'li ve üste almada batıp çıkarak herbir deliği dolduruyoruz) Çiçek bitince  tepelere sık iğne yapıyoruz ipe boncuk alarak.

Lastik kısımları dikerek ön tarafa da çiçeği dikiyoruz ve patikleri tamamlıyoruz. Kartopu flora ile 2,5(3de kaldırır) numara şiş ile 38 numara ayağa uyuyor.  İyi günlerde giyin..... Bence çok şık.... 

  Yeni denemeleride ilave ediyorum. 3 numara şişle daha yumuşak oldu. Ayrıca ilmekleri 62'ye  kadar çoğalttım 38-39 numara için ideal.

2573
0
0
Yorum Yaz